AMW w Pomorskiej Akademickiej Lidze futsalu!

Ruszyły rozgrywki Pomorskiej Ligi Akademickiej w futsalu. Do rozgrywek 1 ligi w tym sezonie przystąpiły tylko 4 najlepsze drużyny z ubiegłego roku: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, AWFiS Gdańsk i AMW Gdynia.

W pierwszym bardzo emocjonującym meczu Marynarze sprawili dużą niespodziankę wygrywając na wyjeździe 3:2 z faworyzowaną drużyną Uniwersytetu Gdańskiego.

Przez większą część pierwszej połowy drużyną prowadzącą grę i nieznacznie przeważającą była utytułowana drużyna gospodarzy – Uniwersytetu Gdańskiego. Marynarze grali bardzo uważnie w obronie i wyprowadzali coraz groźniejsze kontrataki. UG wyszedł na prowadzenie po dość przypadkowej bramce strzelonej w 13 minucie meczu. Wynik do przerwy 1:0. W drugiej połowie drużyny prowadziły wyrównaną grę, jednak to UG zdołał podwyższyć wynik na 2:0 po ciekawym rozegraniu piłki w rogu boiska. Do końca meczu pozostawało 7 minut, w których to Marynarze przejęli inicjatywę. Zdecydowanie przyspieszyli grę, przy “krótszej ławce” szybciej rotowali zawodnikami i rzucili się do odrabiania strat. Bramkę kontaktową zdobył w 10 min. kapitan drużyny Damian Mońka grający z numerem 9. Na 3 min. przed końcem meczu, po pięknym strzale z powietrza pod poprzeczkę oddawanym niemalże ze środka boiska, wyrównał Jakub Jasiński grający z numerem 8. Gospodarzy zdecydowanie nie satysfakcjonował wynik remisowy. Na sygnał grającego trenera Wojciecha Pawickiego (numer 11) wprowadzili do gry na boisku lotnego bramkarza chcąc w przewadze przypieczętować zwycięstwo. Marynarze skutecznie trzykrotnie odpierali ataki gospodarzy i praktycznie w ostatniej akcji meczu przejęli piłkę w środku boiska. W finałowej akcji 1 na 1 zmierzyli się kapitanowie drużyn. Z tej konfrontacji wyszedł zwycięsko kapitan marynarzy Damian Mońka efektownie mijając przeciwnika i strzałem z 20 metrów umieszczając piłkę w bramce UG na sekundę przed syreną końcową meczu.

• Łukasz Malinowski nr 19

Z uwagi na ograniczenia epidemiologiczne drużyna AMW, składająca się, na tym etapie rozgrywek, tylko ze studentów cywilnych rozegra wszystkie mecze na wyjeździe z drużynami gdańskich uczelni. Rozgrywki ograniczono do jednej rundy. Kolejny mecz zostanie rozegrany już dzisiaj 8 grudnia a przeciwnikiem będzie drużyna Politechniki Gdańskiej. W ostatnim meczu 15 grudnia Marynarze zmierzą się z drużyną AWFiS. Mecze są rozgrywane bez udziału publiczności.