AMW w VII Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych RAW 2021

Reprezentacja Akademii Marynarki Wojennej w wyciskaniu sztangi leżąc uczestniczyła  na  VII Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych RAW. W mistrzostwach rozgrywanych w dniach 28-30 maj we Wrocławiu brali udział żołnierze oraz funkcjonariusze polskich służb

7. mar. pchor. Amelia Mariańska

Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi służb mundurowych pokazały dobre przygotowanie naszej reprezentacji, ich ciężkie  treningi zaowocowały wywalczeniem
III m-sca w klasyfikacji drużynowej, natomiast  w klasyfikacjach indywidualnej nasi podchorążowie  wywalczyli 7 medali.

Maciej Kuźma z wynikiem 225kg wywalczył dwa medale:

w kategorii wagowej srebrny medal, w kategorii senior zdobył

III -msce.

Amelia Mariańska zdobyła  również dwa medale ,brązowy w klasyfikacji wagowej, oraz srebrny w kategorii junior.

Jakub Stalica III msce w klasyfikacji wagowej do 67,5kg

Mateusz Szcześniak bijąc swój rekord życiowy z wynikiem 160 kg w wadze do 90 kg. zdobył srebrny medal w kategorii junior, za nim uplasował się Mariusz Stachowiak zdobywając III msce w tej klasyfikacji.

Jest to pierwszy taki sukces studentów AMW w sportach siłowych na imprezie tej rangi, dziękujemy wszystkim tym którzy trzymali za nas kciuki oraz oglądali transmisje online i kibicowali.

Dziękuje również osobiście naszej reprezentacji za tak udany start i walkę do końca  o każdy kilogram na sztandze – instruktor ACS Jerzy Gołąbek.